EnglishGermanPolish

Czy dzierżawa się opłaca?

Sprawdź jakie efekty daje dzierżawa ziemi pod farmę fotowoltaiczną!

Dzierżawa pod farmę fotowoltaiczną to gwarancja doskonałych efektów dla obu stron – zarówno inwestora, jak i rolnika. Inwestorzy poszukują działek pod dzierżawę, gdy sami nie posiadają odpowiedniej ilości ziemi lub jej usytuowanie nie da wymiernych efektów. Rolnicy natomiast w ten sposób mogą zagospodarować swoje nieużytki rolne, przy okazji zarabiając.

O zaletach oddania ziemi pod dzierżawę możecie przeczytać w naszym wpisie „Zalety dzierżawy pod farmy fotowoltaiczne”. Dziś spojrzymy na zagadnienie od strony inwestora i wyjaśnimy, dlaczego dzierżawa jest dla niego opłacalna!

Przede wszystkim, niewielu rolników będzie chciało pozbyć się swojej ziemi, nawet jeśli to tylko nieużytki. Chęć jej wykupienia może więc spotkać się z murem nie do przebicia. Już znalezienie ziemi, która będzie odpowiednio nasłoneczniona i miała wystarczająco blisko stacji lub sieć elektroenergetyczną nie należy do najłatwiejszych zadań! Co więcej, koszty założenia farmy fotowoltaicznej szybko się zwrócą i cała instalacja zacznie przynosić zyski.

Dzięki opcji dzierżawy zaoszczędzimy nieco nerwów związanych z szukaniem odpowiedniej działki na sprzedaż. Masz pytania dotyczące inwestycji w fotowoltaikę? Zapraszamy do kontaktu!

 

Dział handlowy: 519 474 623

Dział projektowy tel: 507 822 584