EnglishGermanPolish

Odnawialne źródła energii – energia geotermalna i biomasa.

Niedawno poruszyliśmy temat źródeł odnawialnej energii takich jak wiatr, słońce i woda. Dziś opowiemy o źródłach, które są nieco mniej popularne oraz o tym, które z nich możemy wykorzystywać w Polsce.

Niedawno poruszyliśmy temat źródeł odnawialnej energii takich jak wiatr, słońce i woda. Dziś opowiemy o źródłach, które są nieco mniej popularne oraz o tym, które z nich możemy wykorzystywać w Polsce.

Na pierwszy ogień idzie energia geotermalna. Energię tę czerpie się z wnętrza ziemi, wykorzystując temperaturę wody i skał. Nie będziemy dziś wdawać się w szczegóły, w jaki sposób przebiega ten proces. Energia geotermalna służy celom grzewczym, a nie elektrycznym i doskonale się w takich celach sprawdza. W Polsce mamy świetne warunki do rozwijania geotermii.

Kolejnym przykładem energii odnawialnej jest energia pozyskiwana z biomasy. Biomasa wykorzystywana do celów energetycznych produkowana jest między innymi z odpadów ściekowych, drewna niskiej jakości technologicznej oraz odpadów drzewnych, słomy i innych odpadów produkcji rolniczej, a także odpadów organicznych. Jest to więc szeroki temat, mający duży potencjał w Polsce, szczególnie jeśli uwzględnimy ogromne tereny rolnicze w naszym kraju.

Korzystanie z energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych to podstawa dbania o naszą planetę. Jeżeli chcą dołożyć Państwo swoją cegiełkę do walki o dobro naszej planety zapraszamy do kontaktu. Wyspecjalizowany zespół doradców pomoże w wybraniu najlepszej instalacji fotowoltaicznej w Państwa regionie.

 

Dział handlowy: 519 474 623

Dział projektowy tel: 507 822 584