EnglishGermanPolish

Odnawialne źródła energii - słońce, wiatr i woda.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną wzrasta z roku na rok, a surowce naturalne dostępne na naszej - i tak mocno już wyeksploatowanej - planecie w końcu się skończą. Stąd też od lat można zaobserwować wzrastające zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii

Dziś opowiemy o tym jakie to źródła oraz które z nich możemy wykorzystywać w naszym kraju!

Zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną wzrasta z roku na rok, a surowce naturalne dostępne na naszej - i tak mocno już wyeksploatowanej - planecie w końcu się skończą. Stąd też od lat można zaobserwować wzrastające zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii.

Dziś opowiemy o tym jakie to źródła oraz które z nich możemy wykorzystywać w naszym kraju!

Zaczniemy od energii słonecznej.

Jest bardzo wydajna, można wykorzystywać ją zarówno do celów grzewczych jak i produkcji energii elektrycznej. Na terenie Polski sprawdza się doskonale, ponieważ poza miesiącami zimowymi, nie ma problemu w dostępie o słońca. Pozwala to na bezproblemowe wygenerowania energii.

Kolejnym przykładem energii odnawialnej, który można z powodzeniem wykorzystywać w naszym klimacie jest energia wiatru. Nie jest ona już tak wydajna jak energia słoneczna i jest w stanie produkować jedynie energię elektryczną. Na terenie Polski jednak sprawuje się całkiem dobrze, zwłaszcza na północno zachodnim jej krańcu.

Trzecim odnawialnym źródłem energii jest energia wodna. Niestety w jej przypadku, choć potencjał sam w sobie jest ogromny, to nasze położenie geograficzne nie pozwala na wykorzystanie jej w pełni.

Już te trzy odnawialne źródła energii są w stanie zaspokoić dużą część potrzeb energetycznych mieszkańców Polski. Nie są one jednak jedynymi możliwymi sposobami pozyskania energii
w sposób jak najmniej szkodzący środowisku naturalnemu, o czym opowiemy już niedługo!

 

Dział handlowy: 519 474 623

Dział projektowy tel: 507 822 584