EnglishGermanPolish

Panele fotowoltaiczne, a panele słoneczne.

Czy panele fotowoltaiczne i panele słoneczne czymś się różnią? Sprawdźcie sami!

Czy panele fotowoltaiczne i panele słoneczne czymś się różnią? Sprawdźcie sami!

Kolektory słoneczne służą do podgrzewania wody i świetnie sprawdzają się w tym celu latem, a także całkiem dobrze radzą sobie w trakcie wiosny i jesieni – oczywiście, o ile mamy słoneczną pogodę. Warto pamiętać, że nie możemy wykorzystać ciepła zgromadzonego w kolektorach (panelach słonecznych) jako energii elektrycznej.

Sprawa ma się nieco inaczej, gdy posiadamy panele fotowoltaiczne, ponieważ wytworzoną za ich pomocą energię elektryczną możemy wykorzystać w formie prądu do podgrzewania wody. Dlatego też dobranie odpowiedniej instalacji do indywidualnych potrzeb jest kluczem do sukcesu. Warto zastanowić się czego oczekujemy od naszej instalacji, aby wybrać taką, która będzie spełniała nasze oczekiwania.

Jeśli zależy nam jedynie na zmniejszeniu rachunków latem i wykorzystaniu ciepła, to kolektory słoneczne sprawdzą się w tym celu doskonale. Jeśli jednak planujemy większe oszczędności w perspektywie czasu, to warto zastanowić się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej, która spełnić może również funkcję podgrzewania wody.

Jeżeli zastanawiasz się co wybrać, skontaktuj się z nami, a pomożemy dokonać właściwego wyboru.

 

Dział handlowy: 519 474 623

Dział projektowy tel: 507 822 584