Aukcje dla OZE tym razem bez problemów

__________9663611_orig

Pod koniec ubiegłego tygodnia Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził kolejne aukcje dla odnawialnych źródeł energii. Tym razem obyło się bez problemów, które pojawiły się podaczas pierwszych aukcji zrealizowanych 30 grudnia 2016 r.

W przeprowadzonych w czwartek i piątek aukcjach szansę na wejście do nowego systemu rozliczeń w zakresie sprzedaży energii ze źródeł odnawialnych szansę mieli – pierwszego dnia inwestorzy planujący budowę instalacji OZE o mocy d 1 MW, w tym elektrowni fotowoltaicznych, wiatrowych i wodnych, a drugiego dnia właściciele istniejących elektrowni wodnych o mocy do 1 MW, którzy w ten sposób mogli wyjść z niekorzystnego systemu zielonych certyfikatów i przejść do gwarantującego potencjalnie wyższe i stabilne przychody systemu aukcyjnego.

Jak informuje w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl Justyna Pawlińska z biura prasowego Urzędu Regulacji Energetyki, czwartkowe i piątkowe aukcje przebiegły sprawnie i nie odnotowano problemów z pierwszych aukcji z 30 grudnia 2016 r., kiedy niektórym inwestorom nie udało się złożyć swoich ofert na skutek problemów z dostępem do Internetowej Platformy Aukcyjnej.

URE nie podaje na razie szczegółów dotyczących choćby ilości zarejestrowanych ofert na sprzedaż energii, które za pośrednictwem systemu IPA złożyli w czwartek i piątek inwestorzy.

Na ogłoszenie wyników aukcji Urząd ma trzy dni robocze. Powinniśmy je więc poznać najpóźniej w środę.

red. gramwzielone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>