fbpx

Tel: Zobacz numer 519 474 623

  • Home/
  • Blog/
  • Odnawialne źródła energii – słońce, wiatr i woda cz. 1

Odnawialne źródła energii – słońce, wiatr i woda cz. 1

Zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną wzrasta z roku na rok, a surowce naturalne dostępne na naszej – i tak mocno już wyeksploatowanej – planecie w końcu się skończą. Stąd też od lat można zaobserwować wzrastające zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii.

Dziś opowiemy o tym jakie to źródła oraz które z nich możemy wykorzystywać w naszym kraju!

Zaczniemy od energii słonecznej.

Jest bardzo wydajna, można wykorzystywać ją zarówno do celów grzewczych jak i produkcji energii elektrycznej. Na terenie Polski sprawdza się doskonale, ponieważ poza miesiącami zimowymi, nie ma problemu w dostępie o słońca. Pozwala to na bezproblemowe wygenerowania energii.

Kolejnym przykładem energii odnawialnej, który można z powodzeniem wykorzystywać w naszym jest energia wiatru. Nie jest ona już tak wydajna jak energia słoneczna i jest w stanie produkować jedynie energię elektryczną. Na terenie Polski jednak sprawuje się całkiem dobrze.

Trzecim odnawialnym źródłem energii jest energia wodna. Niestety w jej przypadku, choć potencjał sam w sobie jest ogromny, to nasze położenie geograficzne nie pozwala na wykorzystanie jej w pełni.

Już te trzy odnawialne źródła energii są w stanie zaspokoić dużą część potrzeb energetycznych mieszkańców Polski. Nie są one jednak jedynymi możliwymi sposobami pozyskania energii
w sposób jak najmniej szkodzący środowisku naturalnemu, o czym opowiemy już niedługo!

Translate »